Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może." Clare Morrall

# Szkoła Pamięta

Społeczność Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie kolejny raz wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, związanych z historią danego miejsca i regionu.

W ramach tego przedsięwzięcia Uczniowie naszej szkoły razem
z Nauczycielami podjęli następujące działania:

  1. W świetlicy wykonali z Nauczycielami historii gazetkę poświęconą lokalnemu bohaterowi – księdzu Modestowi Chodubskiemu.
  2. Na lekcjach informatyki przygotowali stronę internetową o Polskich Noblistach oraz prezentację multimedialną.                
  3. Stworzyli pod opieką Nauczyciela plastyki prace w ramach Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Żołnierz polski w oczach dziecka”.
  4. Poznali historie Asi i Eli z książeczek „Asiunia” Joanny Papuzińskiej oraz „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Beręsewicza dzięki Pani Bibliotekarce i Wychowawczyniom klas I – III, poprzedzone obejrzeniem prezentacji pt. „Ojczyzna swoja każdemu najmilsza”.
  5. Odwiedzili z Panią Dyrektor oraz Wychowawcami i Pedagogiem szkolnym lokalne miejsca pamięci oraz groby zmarłych nauczycieli. Zapalili znicze  i złożyli kwiaty.

Podjęte przez nas inicjatywy zapoczątkowały przygotowania do obchodów Święta Niepodległości i Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych.

Zapraszamy na naszą fotorelację na Facebooka szkoły :)

Dziękujemy

3098741
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
2814
5501
22700
33669