Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może." Clare Morrall

21 października, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, obchodziliśmy dzień koloru.
Tym razem wylosowany został kolor zielony. W zabawie wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele. Na korytarzach i w salach lekcyjnych powiało zielenią. Niektóre nazwy odcieni tego koloru brzmią naprawdę egzotycznie, np. malachit, grynszpan czy akwamaryna.
Trzeba przyznać, że raz na jakiś czas taka kolorowa szkoła robi naprawdę niesamowite wrażenie. Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowym kolorowym dniu.

Dnia 19 września w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do RSU. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy.
Na podstawie ilości zdobytych głosów powołana została Rada Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023 w składzie:
Michał Sobiecki – przewodniczący
Miłosz Chmielewski – zastępca przewodniczącego
Członkowie:
Hubert Jeliński
Maja Węgierska
Milena Gołębiewska
Maja Andraska.
Opiekunami SU zostali p. Agnieszka Rybczyńska i p. Jacek Szypulski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości

oraz pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.

Pamiętamy o zmarłych

Dnia 30 października 2018 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie wraz z nauczycielami wybrali się na Cmentarz Parafialny. Odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza i groby swoich bliskich, zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek. Zarówno nauczyciele, jak i dzieci opuszczały Cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu. Pogoda dopisała, więc uczniowie zwiedzili cmentarz, oglądali groby świątecznie ozdobione kwiatami, wieńcami oraz zniczami.

Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

Dziękujemy

2997855
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
69
723
792
28650