Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

Pamiętamy o zmarłych

Dnia 30 października 2018 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie wraz z nauczycielami wybrali się na Cmentarz Parafialny. Odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza i groby swoich bliskich, zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek. Zarówno nauczyciele, jak i dzieci opuszczały Cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu. Pogoda dopisała, więc uczniowie zwiedzili cmentarz, oglądali groby świątecznie ozdobione kwiatami, wieńcami oraz zniczami.

Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

12 października 2018r. rozpoczęła się XIV Kampania Białych Serc - Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

W tym roku Kampania odbyła się pod hasłem:
„100 procent dla życia”.
Samorząd Uczniowski kolejny już rok włączył się w to przedsięwzięcie. Na godzinie wychowawczej zorganizowano prelekcję nt. napojów energetyzujących i ich wpływu na zdrowie i życie człowieka. Po prezentacji materiału edukacyjnego wywiązała się dyskusja. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami klas IV-VIII wykonali białe papierowe serduszka, którymi udekorowali swoje klasopracownie.
Tematyką przewodnią tegorocznej Kampanii było uzależnienie od napojów energetycznych oraz zagrożenie, jakim jest mieszanie energetyków z alkoholem. Taka mieszanka wywołuje skutki niebezpieczne dla zdrowia i życia takie jak uczucie agresji, napady psychozy, ryzykowne zachowania, a często również przedawkowanie alkoholu wynikające z uczucia pozornej trzeźwości, które kończy się zazwyczaj palpitacją serca, zawałem, a w rezultacie także śmiercią.

XIV edycję Kampanii Białych Serc honorowym patronatem objęli między innymi Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska

oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a jej symbolem białe papierowe serduszka, które pojawiają się w oknach szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji w dniu rozpoczęcia Kampanii aż do dnia jej zakończenia, które w tym roku przypadło 22 października. Serduszka symbolizują wolne serca od narkotyków, ale także pamięć o wszystkich ofiarach uzależnień. Kampania ma na celu edukację, profilaktykę dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych, przestrzega przed zażywaniem narkotyków     i innych używek. Kampania Białych Serc swoim zasięgiem przekracza z roku na rok granicę Polski i dociera do takich krajów, jak: Ukraina, Francja, Szwecja, Włochy,                        Stany Zjednoczone.

Dziękujemy

2175614
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
61
1486
10217
19257