Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może." Clare Morrall

Dni wolne w roku szkolnym 2022/2023

LP Dane Nazwa
1 14.10.2022r. Dzień Edukacji Narodowej
2 31.10.2022r. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
3 11.11.2022r. Narodowe Święto Niepodległości
4 23.12-31.12.2022r. Zimowa przerwa świąteczna
5 06.01.2023r. Święto Trzech Króli
6 13.02-26.02.2023r. Ferie zimowe
7 06.04-11.04.2023r. Wiosenna przerwa świąteczna- Wielkanoc
8 02.05.2023r. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
9 03.05.2023r. Święto Konstytucji 3 Maja
10 23.05-25.05.2023r. Egzamin ósmoklasisty
11 26.05.2023r. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
12 08.06.2023r. Boże Ciało
13 09.06.2023r. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
14 24.06-31.08.2023r. Ferie letnie (wakacje)

Lista kandydatów zakwalifikowanych

do przyjęcia do Klasy I Szkoły Podstawowej W Dzierzgowie

na rok 2022/2023

  1. Adamiak Aleksandra
  2. Czaplicki Kacper
  3. Dobrzyńska Wiktoria
  4. Kacprzak Barbara
  5. Krasińska Kinga
  6. Kwiatek Adam
  7. Mórawska Lena
  8. Niebrzydowska Natalia
  9. Nierobisz Zofia
  10. Puźmirowska Lena
  11. Sochaczewski Dawid
  12. Tańska Lena
  13. Wojnowska Antonina
  14. Woźniak Anna
  15. Żbikowska Gabriela

mLegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja.

mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w smartfonie.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

mLegitymacja może być wystawiona chętnemu uczniowi na wniosek jego rodziców. Wniosek składa się do szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z tradycyjnych dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek. Jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację rządową mObywatel. https://www.gov.pl/web/mobywatel/pobierz-aplikacje1

Aby uruchomić mLegitymację należy:

1) Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji. (załącznik ) Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły.

2) Wysłać na adres sekretariatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.

3) Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.

4) Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna: 

Załącznik

Informacje o usłudze mLegitymacja:

https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html

Podstawa prawna:

 

 Załączniki

 

Informacja o Powszechnym Spisie Rolnym PSR 2020 – szkolny dziennik elektroniczny, data publikacji: wybrany dzień drugiego tygodnia września (7-13 września 2020 r.)

Szanowni Rodzice

Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.

Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

                                                                                               *Prezydent Miasta / Burmistrz Miasta /

Burmistrz Miasta i Gminy / Wójt Gminy

*Niepotrzebne usunąć

 

 

 

Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.

Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Gminy Dzierzgowo, ul. T. Kościuszki 1 pok. nr 5 (I piętro) i będzie dostępny w godzinach 7:30-15:30.

Przy korzystaniu z Gminnego Punktu Spisowego nie obowiązuje rejonizacja. Najwygodniej i najbliżej będzie oczywiście udać się do Punktu Spisowego w gminie, w której mieszkamy. Mamy jednak pełne prawo skorzystać z tej opcji w każdym urzędzie miasta lub gminy w Polsce.

Funkcjonowanie Gminnych Punktów Spisowych w gminach zlokalizowanych na terenie powiatów objętych obostrzeniami epidemicznymi (obszary żółte i czerwone) będzie zawieszone do czasu zniesienia obostrzeń.

Podkategorie

Dziękujemy

2394542
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1048
1541
2589
7076