Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

28.10.2019r.  dzieci z najmłodszej grupy w naszej  szkole wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Ciechanowa. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem , dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie aktywności twórczej i sprawności fizycznej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

           Pierwszą atrakcją dla dzieci było uczestnictwo w warsztatach kreatywnych, podczas których maluszki i ich mamy tworzyły kolorowe, pachnące i przepiękne mydełka według  własnego pomysłu. Przedszkolaki eksperymentowały z formą, kolorem i zapachem. Pięknie wykonane mydełka zostały zapakowane w ozdobną folię i mydlane dzieła były gotowe do zabrania ze sobą do domu. Następnie odbył się słodki poczęstunek i zabawa w sali z kulkami.

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Zabaw Happy Park Ciechanów. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z basenów z piłeczkami, zjeżdżalni, mini pojazdów, labiryntu rur oraz  rożnego rodzaju przejść. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem.

W czasie dwugodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo, postanowiliśmy odwiedzić jeszcze Mc Donald’s.

 Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy widać było zmęczenie, ale uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom do końca wycieczki. 

 

Serdecznie dziękuję Rodzicom za udział w wycieczce.

              Wychowawca.                               

                 Dnia 21 października do naszego przedszkola zawitała – pani Kasia, 

która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w ośrodku zdrowia.

Wizyta pielęgniarki miała związek z realizowanym w przedszkolu cyklem zajęć dotyczących zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z trzech grup przedszkolnych.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Pani pielęgniarka podkreśliła olbrzymie znaczenie jakie dla zdrowia ma pełnowartościowy posiłek, picie odpowiednio dużej ilości wody oraz spożywanie owoców i warzyw.

Dzieci także dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Spotkanie okazało się bardzo interesujące i pouczające dla małych słuchaczy

i na pewno wszystkim nam wyjdzie na zdrowie!

Wizyta w przedszkolu zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

 Bardzo dziękujemy Pani Kasi

za ciekawą prelekcję i przydatne wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia.

Galeria zdjęć

„ Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

bawi się z nami, kto tylko chce.”

20 września 2019 roku obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Z tej okazji, do naszych przedszkolaków zawitali animatorzy, którzy zaprosili do wspólnej zabaw wszystkie dzieci z naszego przedszkola.

Animatorzy zachęcali do tańca w rytm skocznych melodii oraz do zabaw, które przygotowali. Maluszki i starszaki z radością uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, grach i zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych, podczas których korzystały z różnych pomocy np. piłek, krążków, tuneli, linek itp.

Ogromnym powodzeniem cieszył się kącik, w którym pani z grupy animacyjnej malowała przedszkolakom buźki.

Największą jednak atrakcją dla przedszkolaków okazała się dmuchana zjeżdżalnia.

Po skończonej zabawie, dzieci z żalem opuszczały salę. Pocieszeniem dla nich był pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień ten umożliwił dzieciom, ich rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w uroczystości

oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Galeria zdjęć

Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego.

Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc oraz w jaki sposób o nią poprosić.

Dnia 25 września 2019 r. przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie odwiedzili wyjątkowi goście - strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie.

Spotkanie było świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka oraz niebezpieczeństw z nim związanych. Nasi goście w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sposoby alarmowania służb ratowniczych. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Ważnym punktem spotkania był pokaz ratownictwa medycznego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja specjalnych ubrań i sprzętu do akcji ratowniczo - gaśniczych. Dzieci z wielką radością przymierzały kamizelki, prawdziwe kaski strażackie, rękawice ochronne oraz maski tlenowe, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.

Przedszkolaki miały również możliwość oglądania z bliska wozu bojowego i sprzętu znajdującego się w jego wyposażeniu.

Dzieci mogły też spróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie.

Spotkanie to uświadomiło nam, jak trudna, ciężka i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Serdecznie dziękujemy strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie

za doskonałą lekcję bezpieczeństwa oraz poświęcony nam czas.

                                                       Jolanta Czarzasta, Halina Tańska, Elżbieta Dec

Galeria zdjęć

Dziękujemy

479822
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
301
566
2609
7788