Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może." Clare Morrall

"ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"
- OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHARYTATYWNY
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim konkursie charytatywnym „Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs prowadzony jest pod patronem Fundacji Szczęśliwego Dzieciństwa. Fundacja ta od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie.
Konkurs charytatywny „Ile waży św. Mikołaj?” polega na zebraniu bilonu o jak największej wartości lub wadze w okresie trwania konkursu. Bilon jest zbierany wśród uczniów, nauczycieli i pracowników.
Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.
Więcej informacji na stronie www.ilewazymikolaj.pl/
By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą
Dnia 31 października został rozstrzygnięty Konkurs na zakładkę do książki: „By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą”. Konkurs został przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I – III i dla uczniów klas IV – VIII . W konkursie wzięło udział 36 uczniów.
Oto zwycięzcy :
Klasy I – III
I miejsce – Kacper Czaplicki, kl. II, Aleksandra Adamiak, k. II
II miejsce – Emil Kowalski, kl. III
III miejsce – Barbara Kacprzak, kl. II , Agata Nagórka, kl. I
Wyróżnienia – Julia Rożicka, kl. III, Anna Woźniak, kl. II
Klasy IV – VIII
I miejsce - Julia Długokęcka, kl. IV, Lena Kucińska, kl. VII
II miejsce – Krystian Zieliński, kl. VI
III miejsce – Natalia Bucholska, kl. V, Małgorzata Tańska, kl. VI
Wyróżnienie – Małgorzata Woźniak, kl. VII
                                                                  Gratulujemy!!!
 

# Szkoła Pamięta

Społeczność Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie kolejny raz wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, związanych z historią danego miejsca i regionu.

W ramach tego przedsięwzięcia Uczniowie naszej szkoły razem
z Nauczycielami podjęli następujące działania:

  1. W świetlicy wykonali z Nauczycielami historii gazetkę poświęconą lokalnemu bohaterowi – księdzu Modestowi Chodubskiemu.
  2. Na lekcjach informatyki przygotowali stronę internetową o Polskich Noblistach oraz prezentację multimedialną.                
  3. Stworzyli pod opieką Nauczyciela plastyki prace w ramach Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Żołnierz polski w oczach dziecka”.
  4. Poznali historie Asi i Eli z książeczek „Asiunia” Joanny Papuzińskiej oraz „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Beręsewicza dzięki Pani Bibliotekarce i Wychowawczyniom klas I – III, poprzedzone obejrzeniem prezentacji pt. „Ojczyzna swoja każdemu najmilsza”.
  5. Odwiedzili z Panią Dyrektor oraz Wychowawcami i Pedagogiem szkolnym lokalne miejsca pamięci oraz groby zmarłych nauczycieli. Zapalili znicze  i złożyli kwiaty.

Podjęte przez nas inicjatywy zapoczątkowały przygotowania do obchodów Święta Niepodległości i Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych.

Zapraszamy na naszą fotorelację na Facebooka szkoły :)

Dziękujemy

2758843
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1294
2395
13171
14924