Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

          W szkolnej egzystencji październik, a dokładnie 14 października, wiąże się z oczekiwanym zarówno przez uczniów, jak i pracowników oświaty Dniem Edukacji Narodowej. Z tej właśnie okazji w naszej szkole 12.10.2018 r. odbyła się uroczysta akademia. Wzięli w niej udział uczniowie klasy Vb, przedstawiciele gimnazjum oraz chór szkolny.

Mieliśmy okazję obejrzeć życie szkolne w nieco krzywym zwierciadle. Uczniowie w zabawny sposób ukazali blaski i cienie pracy nauczyciela, jak też swoje codzienne szkolne perypetie.

Cieszymy się, iż wywołaliśmy uśmiech na twarzach zebranych, wierzymy, że nikt się nie obraził.

      W uroczystość czynnie włączyła się Rada Rodziców, przygotowując słodki poczęstunek oraz piękne kwiatki. dla wszystkich pracowników szkoły.

       Dnia 8 października dość pokaźną grupą wybraliśmy się odwiedzić naszą stolicę. Pobyt w Warszawie rozpoczęliśmy na słodko w Pijalni czekolady E. Wedel znajdującej się przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na miejscu dowiedzieliśmy się o historii założenia tej "pysznej" firmy, jak również o jej właścicielach. Każdy uczestnik mógł skosztować płynnej, gorącej czekolady oraz własnoręcznie stworzyć unikatowy torcik waflowy.      

Z pijalni wychodziliśmy z uśmiechem na twarzy, dyplomem oraz słodkim upominkiem.

         Kolejnym punktem wycieczki był spacer Krakowskim Przedmieściem - jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy. Przechodziliśmy obok Pałacu Prezydenckiego w kierunku Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Dalej skierowaliśmy się w stronę Ogrodu Saskiego, by zrobić pamiątkowe zdjęcie i udać się na seans filmowy do kina w Złotych Tarasach.

 

       

      Obejrzeliśmy film pt. Zegar czarnoksiężnika w reżyserii Eli Roth. To fantastyczne widowisko skierowane do młodego widza opowiadało o sile edukacji i rodzinnych więzi. Głównym bohaterem był osierocony chłopiec - nieśmiały "kujon" o złotym sercu, który po śmierci rodziców z walizką pełną książek przyjeżdża do domu ekscentrycznego wuja.

         Ostatnim punktem wyjazdu była konsumpcja w McDonald’s, bez której nie mogłaby odbyć się udana wycieczka. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Akcja  IPN

„Mój pierwszy zeszyt”.

Pani Dyrektor przekazała uczniom klas I-III  pamiątkowe zeszyty i ołówki

z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

                           

     We wrześniu uczniowie klas I – III naszej szkoły otrzymali           

odblaskowego Niestraszka w ramach akcji PZU

„Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze,

która ma na celu edukowanie uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych już po raz kolejny świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się 28 września 2018r. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem.
        Zgromadzonych gości wierszykami i piosenką przywitały dzieci z grupy 5-latków. Po raz kolejny mieliśmy także okazję podziwiać występ teatralny rodziców naszych przedszkolaków. Tym razem rodzice przygotowali przedszkolakom z okazji ich święta muzyczno-teatralną niespodziankę, którą okazała się „Rzepka na wesoło” pod kierunkiem pani Jolanty Czarzastej. Rodzice ponownie wykazali się zdolnościami aktorskimi oraz ogromną pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci.
Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie i były bardzo dumne ze swoich  mam i tatusiów. Spektakl był wspaniały, dzieci wyśmienicie się bawiły.
Następnie pani dyrektor Teresa Eljasiak-Zbysińska oraz Pan Wójt Rafał Kuciński złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom. Dzieci otrzymały węża spacerowego oraz słodycze. Na zakończenie zabawy rodzice zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek.

Uroczystość udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.Dziękujemy naszym aktorom Rodzicom, że po raz kolejny poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci.

Pomagamy

Dziękujemy

271874
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
137
148
285
4909