Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

                   

W niedalekiej Kamionce, koło Nidzicy znajduje się Chatka Świętego Mikołaja. Przedszkolaki z grup 4-latków i 5-latków przekonały się, że to właśnie stąd wyrusza Mikołaj, by obdarować je prezentami. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zwiedzić to magiczne miejsce, a przede wszystkim osobiście oddać napisany list do Świętego Mikołaja. Gospodarz chatki – wszystkim bardzo dobrze znany Święty, opowiedział o tym, kim był naprawdę Święty Mikołaj. Dzieci otrzymały czapeczki elfów, czyli małych pomocników Mikołaja oraz Certyfikat Honorowych Gości Chatki Św. Mikołaja. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania, życzeń świątecznych oraz pamiątkowych zdjęć.

Następnie przedszkolaki przeniosły się w niezwykle barwne miejsce, jakim była Fabryka Prezentów Mikołajowych. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których dekorowały bombki - upominki dla swoich bliskich. Pomysłów na zdobienie było całe mnóstwo. Zapewne tak oryginalnych bombek, nikt nie kupi w żadnym sklepie.

W Kamionce dzieci obejrzały także film o tematyce świątecznej. Na zakończenie wyjazdu wszyscy skosztowali pyszny świąteczny posiłek.

W doskonałych nastrojach oraz ze świątecznymi ozdobami przedszkolaki wróciły do Dzierzgowa.

         

Dziękujemy

285810
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
297
347
1370
5688