Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

25 listopada świętuje się na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. W tym roku, dzieci z grupy 6-latków udały się wspólnie z wychowawczynią J. Czarzastą na misiowo-pluszowe warsztaty do Koła Gospodyń Wiejskich „Kreatywny Szumsk”. Przedszkolaki wspólnie z sympatycznymi paniami uszyły swoje pierwsze pluszowe misie.

Warsztaty przygotowane były bardzo starannie. Na dzieci czekały: materiały o ciekawych wzorach, dodatki, wykroje, kolorowe guziki itp. Przedszkolaki z radością i zapałem zabrały się do pracy. Zaczęło się od trudnych pytań, czyli – którą tkaninę wybrać. Gdy już udało się stworzyć swój zestaw kolorystyczny radości nie było końca. Dzieci wypełniły misie kulkami sylikonowymi, następnie w dużym skupieniu i ciszy ozdabiały misie różnymi ciekawymi materiałami. Panie z KGW pomagały przyszywać guziki, kokardki, koraliki, serduszka itp. Każde dziecko wybrało imię dla swojej przytulanki.

Po skończonej pracy na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Samodzielnie wyczarowane pluszowe misie przepełnione miłością i zaangażowaniem szybko zostały jedynymi w swoim rodzaju przyjaciółmi dzieci.

Dziękujemy Paniom z „Kreatywnego Szumska” za życzliwość, miłą atmosferę oraz kreatywną zabawę.

Dziękujemy

749249
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1057
812
7638
24869