Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

9 maja 2019 r. w kościele w Rybienku Leśnym pożegnano ks. Kanonika Jerzego Dębowskiego, który przez 28 lat pełnił posługę kapłańską w parafii w Dzierzgowie – najpierw jako wikariusz, potem jako proboszcz. W posłudze kapłańskiej spędził 59 lat swego życia.

Uroczystości pogrzebowej przewodniczył ks. Biskup Roman Marcinkowski, który przypomniał zgromadzonym drogę kapłańską Zmarłego. Kazanie wygłosił ks. Zenobiusz Mosakowski. Mowę pożegnalną wygłosił również Wójt Gminy Dzierzgowo pan Rafał Kuciński, proboszcz parafii Rybienko Leśne, przedstawicielka miejscowej parafii oraz jeden z pierwszych wikariuszy, z którym ks. Jerzy współpracował w parafii. Wszyscy w niezwykle ciepłych słowach wypowiadali się o ks. Kanoniku, o jego powołaniu, postawie religijnej, głębokiej duchowości, patriotyzmie oraz gospodarności.

W ostatniej drodze towarzyszyli Zmarłemu księża z diecezji płockiej, warszawsko-praskiej oraz toruńskiej, a także delegacje parafii Dzierzgowo na czele z ks. Proboszczem Piotrem Joniakiem, przedstawiciele władz lokalnych na czele z panem Wójtem, Sekretarzem Gminy oraz Przewodniczącym Rady Gminy, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie, OSP w Dzierzgowie, Rolników Indywidualnych Gminy i Parafii Dzierzgowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta na czele z panem kapelmistrzem, a także dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie.

Ksiądz kanonik spoczął na cmentarzu w Rybienku Leśnym, gdzie był proboszczem w latach 1975-1984, a od roku 2009 r. przebywał na emeryturze.

Dziękujemy

640444
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
69
614
4488
28661