Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

Pielgrzymka do Rostkowa

 

Tegoroczna 36. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa odbyła się         w sobotę 15 września 2018 roku pod hasłem:

„KOSTKA znaczy WIĘCEJ!”.

Pielgrzymka odbyła się zgodnie z planem. O godzinie 9:00 wszyscy uczestnicy Pielgrzymki zgromadzili się na placu przed szkołą. Po sprawdzeniu listy obecności zajęliśmy miejsca w autokarze i pojechaliśmy do Przasnysza. Na plac przed kościołem farnym w Przasnyszu dotarliśmy o godzinie 10:00.

W recepcji zgłosiliśmy nasz przyjazd na Pielgrzymkę. Następnie dołączyliśmy do dzieci z różnych parafii, licznie zgromadzonych na placu. Poczuliśmy się jedną, wielką wspólnotą.
           Od godziny 10:30 rozpoczęło się wyjście pierwszych grup do Rostkowa. Nasza grupa wyruszyła o godzinie 11.00. W czasie drogi wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy i słuchaliśmy konferencji. O godzinie 12:30 poszczególne grupy przeszły przez Bramę im. Stanisława Kostki w Rostkowie.

Eucharystia, której przewodniczył J. E. Biskup płocki Mirosław Milewski, a Słowo Boże wygłosił ks. Kamil Kowalski, rozpoczęła się o godzinie 13:00. Pomimo, że na Mszy Świętej było kilka tysięcy dzieci panowała atmosfera skupienia i rozmodlenia.

            Po Mszy Świętej zjedliśmy kanapki, a następnie wyruszyliśmy autokarem w powrotną drogę. O godzinie 14:50 przyjechaliśmy autokarem do Dzierzgowa.
           Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Uczestnicy pielgrzymki pełni przeżyć duchowych szczęśliwie wrócili do domów.

Opiekunowie pielgrzymki:

  ks. Adam Milewski

   Agata Nowakowska

            Agnieszka Rybczyńska

Grażyna Czupryn

Magdalena Robak

Dziękujemy

389703
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
380
496
1924
13277