Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz Jeśli nie wie - wytłumacz jeśli nie może - pomóż." Janusz Korczak

Dnia 23 października 2019r. przedszkolaki z grupy 6-latków wybrały się z wychowawczynią na wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Dzierzgowie. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy na temat zdrowia. W poczekalni czekała na dzieci pielęgniarka -  Pani Kasia, która opowiedziała przedszkolakom, jak należy zachowywać się w takim miejscu i na czym polega jej praca. Każdy został zmierzony i zważony. Pani pielęgniarka zaprezentowała także wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dzieci mogły usiąść na fotelu stomatologicznym. Następnie Pan Doktor pokazał dzieciom swój gabinet, jak również przybliżył 6-latkom, czym zajmuje się na co dzień i jakiej pomocy udziela także w nagłych wypadkach.

Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do pobliskiej apteki, gdzie pracuje mama jednego z przedszkolaków. Pani farmaceutka zaznajomiła dzieci ze specyfiką swojej pracy oraz wyposażeniem apteki.

Na pewno dzieci jeszcze kiedyś odwiedzą Ośrodek Zdrowia – oczywiście w celach edukacyjnych. Przedszkolaki już wiedzą, że praca lekarza, pielęgniarki i farmaceuty jest nie tylko ciekawa , ale też bardzo ważna. Wiedzą też, że nie należy bać się wizyt i zabiegów medycznych, gdyż pomagają naszemu zdrowiu.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały znaczki dzielnego pacjenta i kolorowanki.

Dziękujemy pracownikom Ośrodka Zdrowia i apteki za życzliwość i serdeczne przyjęcie.

                                                

Dziękujemy

2175589
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
36
1486
10192
19232